headline

Klinosan Aplikace

Pracovní postup pro nanášení KLINOSANU - stěrky i omítky

časová osa_dopl 

 
  Zahubení plísní

1. KROK: ZAHUBENÍ PLÍSNÍ - SPREJ KLINOSAN RESTART

KLINOSAN Restart před použitím protřepejte a pomocí rozprašovače postříkejte napadené povrchy. Nechte působit 8 - 12 hod.

V případě, že jsou již napadené omítky odstraněné nebo neřešíte problém s plísněmi, tento krok vynechte.

KLINOSAN Restart v nádobě s rozprašovačem nepoužívejte ve větrném počasí či v průvanu!

 

 

 

 

  Klinosan odstranění omítky

2. KROK: ODSTRANĚNÍ PLESNIVÉ MALBY/OMÍTKY

V případě aplikace KLINOSAN stěrky postačí oškrábat pouze malbu, v případě KLINOSAN omítek je potřeba odstranit původní omítku.

Z plochy ošetřené sprejem KLINOSAN Restart mechanicky odstraníme malbu s plísní - např. malířskou škrabkou/napadenou omítku. Pokud škrábete pouze místa napadená plísní a ne celé stěny, doporučujeme počítat s přesahem alespoň 15 cm od hranice, kde byla plíseň viditelná.

Stěrka se nanáší v tloušťce 0,5-1 cm/omítka v tl. 2 cm - pokud škrábete pouze část zdi (plesnivý roh, pruh...) oškrábejte ji do této hloubky, abyste měli po nanesení stěrky/omítky vyrovnanou celou stěnu.

 

 

 

 

  Klinosan aplikace stěrky

3. KROK: APLIKACE KLINOSAN STĚRKY/OMÍTKY

Podklad: Podklad pro aplikaci musí být čistý (bez zbytků malby, prachu,...) a pevný. Pokud se např. vydroluje, je potřeba nejprve zeď opravit. Před nanášením stěrky/omítky zeď zvlhčete (rozprašovačem s vodou, malířskou štětkou,...) tak, aby při dalším vlhčení nepřijímala vodu.

Rozmíchání STĚRKY: Na 1 kg KLINOSAN stěrky potřebujete 0,5-0,7 l vody (5 kg stěrky KLINOSAN tedy rozmíchejte v 2,5-3,5 l vody, 15 kg KLINOSAN v 7,5-10,5 l vody). Doporučejeme použít míchadlo na elektrickou vrtačku a míchat po dobu minimálně 2 minut.

Rozmíchání OMÍTKY: Na 1 kg KLINOSAN omítky potřebujete 0,5-0,7 l vody (25 kg KLINOSAN omítky tedy rozmíchejte v 12,5-17,5 l vody). Doporučujeme použít míchačku či míchadlo na elektrickou vrtačku a míchat po dobu maximálně 2 minut.

Nenalévejte vodu pro rozmíchání rovnou do plastové nádoby, ve které je KLINOSAN. Její objem není dostatečný pro pojmutí celého objemu rozmíchané stěrky. Pro rozmíchání si připravte jinou nádobu o objemu cca 10-20 litrů.

Nanášení: KLINOSAN nanášíme pomocí zednické lžíce nebo nerezového či plastového hladítka. Výsledná vrstva by měla mít tloušťku 0,5-1 cm v případě stěrky, 2-2,5 cm v případě omítky.

Zrání: Doba zrání je závisla na relativní vlhkosti a teplotě. Za ideálních podmínech, tj. teplota vzduchu a teplota podkladu 20 °C a relativní vlhkost vzduchu 55 %, je doba zrání KLINOSANu 3 mm/24 hod. Na zasluněných partiích nebo při vysokých teplotách se tato doba může zkrátit, naopak při hodnotách pod 10 °C výrazně prodloužit.

Doporučujeme proto nanášet barvy až po vyzrání stěrky, minimálně po 3 dnech. U omítky může zrání trvat až 21 dní.

Jednoduchým indikátorem dostatečně vyzrálé stěrky/omítky KLINOSAN je to, že se její světle zelená barva změní na bílou.

KLINOSAN se nesmí obkládat ani tapetovat. V případě řešení plísní na sádrokartonu KLINOSAN nepoužívejte, sádrokarton je hygroskopický a je potřeba ho v takovém případě vyměnit.

 

 

 

  Zahubení plísní

4. KROK: KLINOSAN COLOR - MALOVÁNÍ (dobrovolné)

Před použítím barvy KLINOSAN Color důkladnně promícháme.

1. vrstva – tzv. základní nátěr: Použijete barvu KLINOSAN Color ředěnou 1:1 s vodou. Nechte 12 hod zaschnout.

Další nátěry: KLINOSAN Color se nanáší ve 2-3 vrstvách s časovým odstupem 24 hodin malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken - polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon nebo polyester), malířským štětcem nebo stříkáním.

Teplota vzduchu a podkladu musí být v rozmezí +8 až +35 °C, relativní vlhkost vzduchu max. 80 %. Barvu lze ředit vodou (bílou max. 10 %, barevnou max. 5 %), ale výrazně tím snížíme kryvost barvy (neplatí pro základní nátěr, kde se ředí s vodou 1:1).

Tónování bílé barvy je možné pouze některými práškovými pigmenty, a to jen na jemné pastelové odstíny. Postup je náročný a laikům ho nedoporučujeme!

Pro malování jinou než bílou barvou zvolte z dostupné barevné škály KLINOSAN Color.

 

 

 

 

 
 

 

Objednat KlinoSan Stáhnout návod (PDF) Poptávka aplikace

Řekněte nám více o vašem problému

Napište nám svůj dotaz, rádi Vám poradíme jak zatočit s plísní!
Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.
Výrobce a garant Klinosanu: RealSan Group s.r.o.

  • tech. poradenství: +420 602 437 536
  • řešení objednávek: +420 485 246 501