headline

jak se účinně zbavit plísní?

Plíseň v bytě

Boj s plísní představuje zdánlivě běh na dlouhou trať. V momentě, kdy objevíme první náznaky množení plísně na zdi, již před námi stojí problém, který budeme muset rychle začít aktivně řešit.

Nejlepším řešením je ale plísním předcházet preventivními opatřeními.

Právě KLINOSAN zabraňuje výskytu plísní a pokud jej naneseme na místa, kde se již plísně vyskytly, zabrání jejich opakovanému výskytu.

pliseň v bytě

 

Jak vám v boji proti plísni pomůže KLINOSAN?

KLINOSAN má jedinečnou vlastnost vycházející z jeho přírodní podstaty, neboť díky svému složení dokáže velmi výrazně omezit podmínky pro vznik a rozvoj bakterií, ale také plísní, kvasinek, řas a prvoků.

klinosan plíseň

KLINOSAN umí navázat vodu v množství více než 30 % své hmotnosti. Na stěnách se proto nesráží vlhkost, která živí plísně, kvasinky a bakterie.

Tímto procesem se zahřeje a proběhne tzv. inherentní exotermická reakce. Na stěnách se tak nesráží vlhkost, která je příčinou vzniku plísní. Doporučujeme jeho preventivní využití v místech, kde by se mohly plísně do budoucna vyskytovat (koupelny, kuchyně, sklepy).

KLINOSAN v závislosti na míře vzdušné vlhkosti, dokáže za vhodných podmínek uvolnit vodu zpět ve formě vodní páry, kterou vyvětráte ven. Zjednodušeně lze říci, že vyřeší všechny situace, kdy se jedná pouze o plísně.

klinosan plíseň na zdi

Pokud se k plísním na stěně ještě přidávají i sole (tzv. solné výkvěty), je příčina i její řešení obvykle složitější a vyžaduje odborné posouzení a komplexnější řešení.

I v těchto situacích však pomůže situaci vyřešit, ne však dlouhodobě. V těchto případech je nutné odstranit stavební závady, které problém způsobují.

Poradna Nejčastěji kladené dotazy Reference
 
Trh sice nabízí mnoho způsobů, jak se s plísní vypořádat,které řešení je však to správné?

Podívejte se na porovnání účinků Klinosanu a jiných řešení plísní

 

Spreje proti plísním

Jsou ekonomicky nejpříznivějším a logicky tak nejrozšířenějším prostředkem na hubení plísní. Fungují rychle, a to na principu pouhého postřiku plísní zasaženého místa. Co však vůbec neřeší, je příčina jejich vzniku. Jejich aplikace tak plíseň sice na krátkou dobu z místa odstraní, ale problém se objeví znovu. Doprovází ji navíc silný chemický zápach, který není pro Vaše zdraví žádoucí.

Podívejte se na porovnání Klinosan vs. spreje

Vysoušeče

Na první pohled sice řeší příčinu vzniku, neboť primárně z prostor vlhkost odstraní. Mají však poměrně vysoké provozní náklady, zabírají hodně místa a jsou velmi hlučné. Pro orientaci - při provozu vysoušeče 8h / denně a průměrné ceně 4,8 kč/kWh stojí jejich provoz cca 3500 kč / rok. Jejich hlučnost se pak pohybuje cca od 45 decibelů výše. 

Podívejte se na porovnání Klinosan vs. vysoušeče

 

Barvy proti plísním

Oproti pouhé aplikaci spreje představují barvy proti plísním zdánlivě komplexnější řešení. Jejich nanášení je oproti stěrce snadnější. Ani barvy Vás plísně nikdy úplně nezbaví. Navíc se již nejedná o úplně levnou záležitost.

Podívejte se na porovnání Klinosan vs. barvy

Sanační omítky

Nejsou pro řešení problému s plísní vůbec vhodné. Technologicky jsou určeny pro jiné aplikace. Slouží především jako podpůrný prostředek pro odvlhčení zdiva domů, neznamená to však, že dokáží po určitou dobu zamezit vzniku plísní.

Podívejte se na porovnání Klinsan vs. sanační omítky

 

Objednávka aplikace Objednat Klinosan

Máte problém s plísní ve své domácnosti?

Řekněte nám více o vašem problému

Napište nám svůj dotaz, rádi Vám poradíme jak zatočit s plísní!
Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.
Výrobce a garant Klinosanu: RealSan Group s.r.o.

  • tech. poradenství: +420 602 437 536
  • řešení objednávek: +420 485 246 501