headline

fungování Klinosanu proti plísni

KLINOSAN je stoprocentně přírodní řešení, které zamezuje již samotnému vzniku plísní.

 

JAK KLINOSAN svým složením zajistí ekologické bydlení?

Více než 70 % KLINOSANU je tvořeno nerostem zvaným klinoptilolit (druh zeolitu). Výjimečné vlastnosti zeolitu se již dlouhou dobu využívají v různých odvětvích od medicíny až po zemědělství.

My jsme je pouze přenesli do stavebnictví, přidali k rozemletému klinoptilolitu přírodní pojiva a vytvořili KLINOSAN. 

Ve formě stěrky KLINOSAN trvale řeší problémy s plísněmi (vytvoří prostředí, ve kterém nemohou plísně vznikat) a jako omítka navíc čistí KLINOSAN vzduch od halogenů, alergenů, AOX sloučenin atd. a přispívá tak ke zdravému vnitřnímu prostředí.

KLINOSAN nabízí zdravé bydlení a trvalé řešení plísní bez chemie.

Klino_deti
 

3 Výjimečné vlastnosti klinoptilolitu - KLINOSANU

struktura

1) Má zápornou iontovou vazbu a vytváří bioaktivní molekulární síto

Co to znamená?

Je to jediný nerost na světě s těmito vlastnostmi, které mu umožňují pohlcovat halogeny, AOX sloučeniny, těžké kovy atd. a skrze bioaktivní molekulární síto je měnit na látky neohrožující naše zdraví. A to včetně karcinogenních látek, jako např. cigaretový kouř.

Jak tuto vlastnost využívá KLINOSAN?

Vytváří čisté a zdravé vnitřní prostředí buď tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na čistotu vzduchu (prostory pro děti, zdravotnická zařízení,...) či ve veřejných prostorech, kde se mohou škodlivé látky či pachy koncentrovat (restaurace, sportovní zařízení,...).

2) 1 g klinoptilolitu má vnitřní povrch 36 m2

Co to znamená?

Představte si, že 1g klinoptilolitu by bylo možné rozložit na plochu 6x6m. Tento specifický povrch ukazuje, jak obrovský prostor pro pohlcení vlhkosti se v něm skrývá.

Jak tuto vlastnost využívá KLINOSAN?

Umožní mu to fungovat v prostorech s vyšší relativní (vzdušnou) vlhkostí, protože dokáže navázat vodu v množství více než 30% své hmotnosti a při snížení relativní vlhkosti ji opět uvolnit, aniž by se tím KLINOSAN jakkoliv znehodnocoval.

klinoptilolit

plisne_misky_fotobanka

3) Inherentní izotermická reakce

Co to znamená?

Při styku s vlhkostí dochází v klinoptilolitu a tedy i v omítce/stěrce KLINOSAN k izotermické reakci, což znamená, že se KLINOSAN při styku s vlhkostí zahřeje. Zabrání tak kondenzaci vlhkosti na povrchu stěn.

Jak tuto vlastnost využívá KLINOSAN?

Zkondenzovaná vlhkost na stěnách je základním předpokladem pro to, aby se mohla začít tvořit plíseň. Ve chvíli, kdy ke kondenzaci (zkapalnění) vzdušné vlhkosti nemůže na stěně dojít (protože kdykoliv se vlhkost dostane ke KLINOSANU, zahřeje se a zvýší tak teplotu na povrchu), nemohou ani vzniknout plísně a proto KLINOSAN opravdu trvale ochrání stěny proti plísním

 

 

koupit Klinosan co je klinosan Porovnání s jinými řešeními kde Klinosan (NE)pomůže 

Řekněte nám více o vašem problému

Napište nám svůj dotaz, rádi Vám poradíme jak zatočit s plísní!
Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.
Výrobce a garant Klinosanu: RealSan Group s.r.o.

  • tech. poradenství: +420 602 437 536
  • řešení objednávek: +420 485 246 501