Poradna

Plíseň je problém, s nímž se potýká mnoho domácností. Podívejte se, zda už někdo řešil stejný problém jako Vy a pokud nenajdete potřebnou odpověď, napište nám, rádi Vám pomůžeme.

Pro rychlý dotaz ohledně aplikace, použití či technických vlastností volejte  +420 602 437 536. Pro dotaz ohledně objednávek volejte +420 485 246 501. 

 
 

Monika 07.04.2019 21:16

Našli jsme plíseň za postýlkou v dětském pokoji. Pomůže nám Klinosan v tomto případě vyřešit její odstranění?

Dobrý den Moniko, děkujeme za dotaz.

Samozřejmě. Tyto prostory, kde je omezená cirkulace vzduchu (nábytek, rohy,...) jsou typickým případem míst, kde se plísně vyskytují nejčastěji. Jedná-li se pouze o plísně, je KLINOSAN vhodným řešením. V případě, že by stěna byla i vlhká nebo se na ní objevovaly dokonce i solné výkvěty, je potřeba se domluvit na prohlídce a případném komplexnějším řešení, protože v takovém případě by se pravděpodobně jednalo o kombinaci se vzlínající vlhkostí, kterou je potřeba vyřešit. Podíváte-li se do Referencí, tak dětské pokoje jsou velmi častým místem, kam KLINOSAN aplikujeme, a to jak kvůli likvidaci plísní, tak ve formě omítky jako ochranu před škodlivými látkami, alergeny, roztoči a volnými radikály. V případě, že si na aplikaci netroufáte sami, zašlete nám svou Poptávku a my Vám připravíme cenovou nabídku vč. odborné aplikace.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Petra 21.03.2019 18:17

Jde vůbec zamezit výskytu plísní u zdi za nábytkem? Známý nám říkal, že v těchto mezerách to ani udělat nejde a vždycky se tam plíseň objeví. 

Dobrý den Petro, děkujeme za dotaz.

Ano, jde, byť právě tyto prostory jsou kvůli snížené možnosti cirkulace vzduchu pro výskyt plísní ideální (zdi za skříněmi, kuchyňskou linkou i za postelemi přistavěnými v těsné blízkosti stěn). Částečně pomůže dodržovat alespoň malou mezeru mezi nábytkem a zdí. Pokud to však není možné, příp. ponechaná mezera není dostatečná, je KLINOSAN cestou, jak stěny v těchto místech před plísněmi ochránit. V případě, že si na aplikaci netroufáte sami, zašlete nám svou Poptávku a my Vám připravíme cenovou nabídku vč. odborné aplikace.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

 

Jiří 11.03.2019 14:18

V koupelně máme pod stropem a v rohu za pračkou černou plíseň. Poradíte nám, jak plíseň trvale odstranit?

Dobrý den Jiří, děkujeme za dotaz.

Prostory, kde se suší prádlo nebo se provádí jiné činnosti spojené se zvýšeným odpařováním vody, jsou typickým místem, kde se plísně vyskytují (např. koupelny, kuchyně...), obzvlášť, když jej to jako ve vašem případě kombinované ještě s rohy zakrytými nábytkem či spotřebiči (u vás pračkou), které znemožňují správnou cirkulaci vzduchu. Přesně tyto prostory jsou i jedním z typických míst, kam KLINOSAN aplikujeme. Je tedy možné si ve Vašem případě s plísní trvale poradit - stačí ji postříkat KLINOSAN Restartem, následně seškrábat vrchní vrstvu (malbu, příp. štuk) a aplikovat stěrku KLINOSAN. Zde na webu se můžete podívat na podrobný Návod k aplikaci nebo nám zašlete svou Poptávku a my pro Vás připravíme cenovou nabídku vč. odborné aplikace.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Olivenek 24.05.2018 10:47

Dobrý den, máme pronajatý městský byt, ve kterém se tvoří plíseň jen na jedné straně bytu, jedná se o stěnu z vedlejšího bytu a o stěnu z chodby, kde není žádné topení. Vedlejší byt nikdo neobývá pouze od jara do podzimu se v bytě stále větrá, v zimě se nevětrá vůbec. Město nám tvrdí, že málo větráme, jak je to tedy možné, když ostatní části bytu jsou v pořádku. Plíseň je hnědá,i tam kde jsou stěny volné. Místy se jakoby odlupuje omítka. Bytovka byla v roce 2008 opravováná kvůli plísním, padajícím obkladům, atd. Vedlejší byt plíseň nemá.Je chyba na naší straně? Děkuji 

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Na první pohled to vypadá, že jsou plísně způsobeny kondenzací vlhkosti na chladných stěnách - v takovém případě by byl Váš problém snadno řešitelný stěrkou KLINOSAN. Potřebovali bychom ale vědět další informace, abychom Vám mohli zodpovědně říct, co je příčinou plísní ve Vašem bytě - např. zda se byt nachází v přízemí nebo ve vyšších patrech? Jakým způsobem byly plísně v r. 2008 opravovány a probíhaly opravy i ve Vašem bytě? Plíseň je na stěně po celý rok? Když ji ošetříte běžným postřikem proti plísním, objeví se znovu i v teplejších měsících? Pokud budete chtít, napište nám bližší informace na email info@realsan.cz a buď Vám bude náš technik schopen poradit na dálku nebo se můžeme domluvit na prohlídce přímo u Vás.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Kamil 25.02.2018 10:52

Dobrý den. Objevila se nám bílá plíseň u podlahy ve výšce cca 10cm od podlahy dětského pokoje který je podsklepen. Podlaha má udělanou izolaci z asfaltové lepenky a na ni je 10cm polystyrénu a 7cm betonu. Venkovní fasáda je zateplena 10cm polystyrenem včetně soklu. Nikde jinde v domě se nam plíseň netvoří. Když se dotknu zdi kde se tvoří plíseň zdá se se oproti ostatním zdem kde se plíseň netvoří o poznání studenější. Jen nevím kde by vznikal tepelný most. Předem děkuji za odpověď. 

Dobrý den pane Sajdle, děkujeme za dotaz.

Víceméně jste si odpověděl sám - u podlahy je zřejmě tepelný most. Důvodem může být vadný detail, případně konstrukční chyba. Pro bližší posouzení bychom potřebovali info, kdy se stavební úprava prováděla a foto pro dokreslení. Můžete nám ho poslat na email info@realsan.cz.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Honza 21.05.2017 20:53

Dobrý den koupili sme si starý být v přízemí a celí ho rekonstruovali po zimě se nám ale na spodku postelí a nábytku objevila plíseň. Můžete mi poradit čím to je? Dům není zateplený předem děkuji za odpověď 

Dobrý den Honzo, děkujeme za dotaz.

Plíseň je velmi dobře a trvale řešitelná stěrkou KLINOSAN. Pokud pátráte po příčině vzniku plísní, potřebovali bychom více informací: 1) Jaké stavební práce jste v rámci rekonstrukce prováděli? 2) Jak jste byt vytápěli před rekonstrukcí a jaké je vytápění po rekonstrukci? 3) Prováděli jste v rámci rekonstrukce komplexní či částečnou sanaci vlhkého zdiva, nebo to nebylo třeba? 4) V jakém stavu jsou dnes horizontální izolace? 5) Je byt zcela nebo částečně pod úrovní terénu? 6) Můžete poslat fotografii před rekonstrukcí a nynější stav?

Obecně pokud otázky výše mají pozitivní odpovědi, může to ukazovat na kondenzační vlhkost, která vznikla buď nedostatečným prostorem mezi nábytkem a stěnou, protože v těchto prostorách nedochází k výměně vzduchu. A nebo to může byt nízká teplota na povrchu omítek, která je pod hodnotou teploty rosného bodu. Aby se váš dotaz dal zodpovědět správně, bylo by potřeba objekt buď přímo vidět, nebo vidět alespoň foto a k tomu vaše odpovědi na naše otázky. :)

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Pavel 11.03.2017 17:35

Dobrý den, máme plovoucí podlahu, podlahové topení. Nyní se po zimě na jedné stěně objevily vlhké skvrny za krycí lištou. Po oddělání lišty byly na ní zelené fleky(zřejmě plíseň). Je možné se tohoto problému zbavit. Děkuji Bažant 

Dobrý den pane Bažante, děkujeme za dotaz.

Plíseň je velmi dobře a trvale řešitelná stěrkou KLINOSAN. Pokud byste chtěl řešit příčinu vzniku té vlhkosti, potřebovali bychom doplnit více informací, jako je např. patro, ve kterém se vlhkost objevila, zda jde o obvodovou stěnu domu, zda je dům zateplen + ideálně přiložit fotografii. Budete-li chtít, napište nám blíže na info@realsan.cz, rádi vám pomůžeme.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Radim 26.01.2017 18:20

Dobrý den, bydlíme v cihlovém domě v přízemí a zejména nad oknem v kuchyni a kolem špalet máme vlhké a plesnivé fleky. Podotýkám, že dům je podsklepen bez stropní izolace a pod oknem v kuchyni není radiátor z důvodu dotažení kuchyňské linky až pod okno. Co může být příčinou vlhnutí? Děkuji, Radim 

Dobrý den Radime,

jedná se pravděpodobně o tepelné mosty, které vznikly a trvají díky úniku tepla v oslabených částech konstrukce, což znamená, že se vnitřní konstrukce nedostatečně tepelně akumuluje. Důsledkem je pak vlhnutí, které se projevuje na povrchu konstrukce – kondenzace. Z popisu není jasné, jaká okna jsou instalována v místnostech a jaký je režim větrání. Ideální by bylo nanést na inkriminovaná místa stěrku KLINOSAN. Následně doporučujeme provést zateplení stropu sklepa, zajistit přístup teplého vzduchu ke stěně pod oknem a udržovat režim větrání s udržení relativní vlhkosti vzduchu na cca 55% při teplotě v místnosti cca 21°C. V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat na info@realsan.cz, rádi Vám pomůžeme.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Veronika 21.10.2015 13:17

Dobrý den, bydlíme v 17 let starém montovaném domě. Dům nemá podsklepení, stojí na betonové desce, vnitřní stěny jsou ze sádrokartonu.Nikdy jsme neměli problém s plísní, až letos v parném létě se v technické místnosti vytvořila za pračkou na stěně u podlahy obrovská černá plíseň, místnost je větraná oknem. A za 2)v obývacím pokoji, též na stěně, cca 8 cm od podlahy - podélná vlhká skvrna. Co s tím? Likvidace chemií moc nezabírá :-(. Je nám záhadou, že až po tak dlouhé době :-(.Děkuji za radu Veronika  

Dobrý den paní Veroniko,

takhle od stolu se těžko určuje příčina vzniku plísní ve Vašem domě. Rozhodně bych Vám, ale doporučil kontaktovat pana Mgr.Jirouška z firmy S.P. UNI, který se likvidací plísní, dřevokazných hub a hmyzu věnuje přes 40 let. Ideální by bylo mu zavolat a domluvit se třeba i na zaslání fotografií, aby si udělal představu. Telefon na pana Jirouška Vám zasílám emailem. Hezký den.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Pavlína 05.10.2015 20:40

Dobrý den, prosím o radu. Bydlíme v paneláku v nejvyšším patře, byt máme orientovaný na severozápad. Máme plastová okna, naše patro je zatepleno. Pravidelně větráme. Problém se objevil v loňském roce, kdy do domu byl nainstalován výměník, který reguluje teplotu vytápění. V bytě se nám nadměrně zvýšila vlhkost (pohybuje se přes 60%) a v rozích pokojů a kolem oken se nám tvoří plíseň. V bytě pociťujeme chladno, i když se teplota v místnostech pohybuje kolem 21°C. Existuje pro nás nějaké řešení? Když jsme požádali o přitopení, bylo nám sděleno, že to nelze. Výměník je dle nějaké normy nastaven na 24°C (této teploty však nikdy nedosahujeme), v noci je provoz omezen na 18°C. Předem děkuji za odpověď. 

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Pravděpodobně se jedná o kondenzační vlhkost způsobenou nízkou povrchovou teplotou těchto Vámi popsaných partií s tím, že při zvýšení relativní vlhkosti vzduchu dochází ke kondenzaci na těchto místech. Vlhký povrch stěn je pak ideální místo pro vznik a růst plísní. K odstranění těchto problémů vždy primárně doporučujeme nastavit ideální podmínky v bytě, tzn. relativní vlhkost vzduchu 50-55 % a teplotu vzduchu 22 °C. To však často v některých prostorách není možné a pak je vhodným řešením stěrka KLINOSAN, která kondenzaci na povrchu stěn a tím i vzniku plísní zabrání.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Alan Varyš 09.07.2015 11:24

Dobrý den, mám problém s vlhkostí a plísní v koupelně. Jedna stěna koupelny je pod úrovní terénu, kdy konstrukce zdiva je zděná. Při rekonstrukci vnější omítky byly nahrazeny sádrokartonem uloženým na kovové rošty. V letním období, kdy teploty dosahují vysokých teplot, sádrokarton vlhne, kdy vlhkost vzlíná od podlahy a tvoří se na něm plíseň. Zdivo za sádrokartonem je suché. Od podzimu do jara tento problém ustane. Děkuji za radu Varyš 

Dobrý den pane Varyši,

z vašeho dotazu si nejsem jist, zda je ten sádrokarton zvenčí nebo zevnitř - předpokládám, že zevnitř. Další otázka je, zda je ta stěna pod úrovní terénu svisle odizolovaná? Za předpokladu, že stěna pod úrovní terénu svisle odizolovaná je a že všechny stěny koupelny mají funkční vodorovnou izolaci, doporučuji toto: Odstranit vnitřní sádrokarton - Zdivo očistit a proškrábnout spáry - Očištěné zdivo navlhčit vodou a prošpricovat KLINOSAN omítkou - Po zavadnutí špricu (min. 1 den) naházet na vodou zvlhčený podklad běžnou vrstvu KLINOSAN omítky (tl. min. 2 cm) - Po vyzrání jádrové vrstvy (minimálně 3 týdny) aplikovat KLINOSAN stěrku (tl. min. 5 mm) - Po vyzrání KLINSAN stěrky (minimálně 2-3 týdny) provést nátěr vysoce prodyšnou silikátovou či vápennou barvou KLINOSAN Color. Dále je třeba zajistit výměnu vzduchu v koupelně (ideálně odvětrání se spínačem na přednastavenou hodnotu relativní vlhkosti vzduchu). Rozvody je potřeba mít zadělané rychlovazným cementem a nikoliv sádrou. Pokud byste potřeboval další informace, kontaktujte nás, prosím, na email info@realsan.cz či telefon 602 319 390.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Marie 07.08.2014 21:16

Dobrý den, mezi dvěma místnostmi mám uprostřed dveře a po obou stranách dveří je vlhká omítka. U dveří asi do výše 50 cm, při zemi do délky cca 1m, takže tvoří jakýsi trojúhelník. Při venkovní zdi je stěna suchá. Jedna z místností je částečně podsklepená, ale pod vlhkou stěnou už sklep není. Stěna je z cihel, chtěli jsme ji podříznout, oklepali jsme kousek omítky a zjistili jsme, že pod zdí je nějaká izolace asi IPA. Tak nevím, odkud se ta vlhkost bere. Není možné, že mezi futry žádná izolace není a tak vlhkost stoupá kolem futra nahoru a pak se šíří do stran? Poradíte mi prosím jak se vlhkosti zbavit? Děkuji. 

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Může se jednat jak o kondenzační vlhkost, tak o poruchu v rozvodech. Ovšem pro přesnější určení a následné doporučení postupu bychom potřebovali zaslat fotografii.

Hezký den, Tým KLINOSAN

 

Lída 28.09.2013 11:14

Dobrý den, před rokem jsme koupily asi 100 let starý dům. Kolem je udělaná drenáž cca 80 cm do hloubky. Jinak jsme vyměnily akorát okna a nastěhovaly jsme se. Vzdušná vlhkost je tady od 70-80%. Neměly jsme na podřezání a hlavně je dům z kamenného zdiva, takže na to by jsme opravdu asi neměly. Našly jsme na internrtu firmu dryband, která pomocí elektroosmozy odstranuje vlhkost. Přístroj máme doma 5 měsíců a přijde mi, že je to ještě horší, takže mám strach, že jsme naletěly, i když nám říkaly, že se může problém nejprve zhoršit. Nevím jsme z toho vlhka, už zoufalá, mám malé děti a musí v tom žít. Chci se zeptat na radu, co by pomohlo, a zároven bylo finančně únosné. Nejvíce vlhké jsou podlahy a zdi do 50 cm, od země. Rohy domu jsou vlhké nejvíce a plesnivý. Děkuji Schejbalová 

Dobrý den paní Schejbalová,

chápeme, že žít stále ve vlhkém prostředí, je pro Vás i děti velmi nepříjemné, ať už z hlediska finančního (vyšší náklady na vytápění), nebo z hlediska zdravotního. Bohužel Vás asi moc nepotěšíme, ale levný způsob sanace vlhkého domu pravděpodobně neexistuje. Záleží samozřejmě co je příčinou vlhnutí, ale pokud jsou to dožilé izolace, je třeba je obnovit. Další příčinou mohou být poškozené rozvody vody, topení nebo odpadu. Příčinou může být i špatný způsob větrání a topení, proto doporučujeme pravidelně topit a větrat a snažit se udržovat relativní vlhkost na 50-60% při teplotě 20-22°C. Na email Vás již kontaktoval náš technik, který Vám blíže poradí na základě fotografie a příp. dalších informací. Jinak pokud se jedná o „zázračnou" krabičku s bezdrátovou elektroosmózou, tak její účinnost nebyla v odborných kruzích dosud prokázána a přístroj uznán plnícím svůj účel – snižování vlhkosti v objektu. Děkujeme, hezký den

Hezký den, Tým KLINOSAN

Řekněte nám více o vašem problému

Napište nám svůj dotaz, rádi Vám poradíme jak zatočit s plísní!
Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.
Výrobce a garant Klinosanu: RealSan Group s.r.o.

  • tech. poradenství: +420 602 437 536
  • řešení objednávek: +420 485 246 501