plisen v dome 05 uvod

PLÍSEŇ v bytě

Plíseň v bytě představuje velké zdravotní riziko.

 

Najít plíseň v bytě je vždy nepříjemný problém. Plíseň představuje velké zdravotní riziko pro všechny, kteří tento prostor obývají. Je již všeobecně známo, že plísně způsobují řadu závažných chronických onemocnění a proto je potřeba se jejich výskytu vyhnout. Pokud se již plísně v bytě objeví, je nutné zlikvidovat je co nejdříve a pokud možno co nejúčinněji.

 

plisen v dome 02

 

Předejít plísním lze častým větráním.

plisen v byte 01

Plísně v bytě jsou problém především v zimních měsících, kdy všeobecně méně větráme a trávíme více času doma. Jejich vznik a rozvoj lze částečně eliminovat častým větráním, správným vytápěním, ale bohužel to není cesta k jejich úplnému potlačení a odstranění.

Zpozornět byste měli vždy, pokud objevíte:

  • orosená okna
  • vlhnoucí zdi

nebo pokud začne být vzduch cítit zatuchle.

V těchto případech byste měli zkontrolovat zdi za skříněmi, za postelemi, rohy místností a všechny obtížně větratelné prostory.

 

Jaké jsou příčiny vzniku plísní v bytě?

plisen v byte 02

Ke svému životu potřebují především vysokou vzdušnou vlhkost.

Proto je potřebná pravidelná kontrola vlhkosti vzduchu v interiérech. Funkci měření vlhkosti dnes nabízí většina domácích meteostanic. Pokud tato vlhkost překročí hranici 60% je velmi pravděpodobné, že nás výskyt plísně v bytě brzy nepříjemně překvapí.

Vlhkost v obytných místnostech nám zvyšuje například vaření jídla bez použití digestoře, nepoužívání poklic na hrncích, sušení prádla na sušáku, nadbytek živých rostlin, akvária a podobně. Ne všem příčinám se dá účinně zabránit.

 

Likvidovat plísně můžeme různými prostředky.

 

Pokud se plíseň v bytě objeví, můžeme ji likvidovat různými prostředky. Ne všechny jsou však stejně efektivní a některé z nich ani příliš zdravotně vhodné, zejména proto, že tyto fungicidní prostředky musíme použít v uzavřeném prostoru s omezenou možností větrání, zejména v zimních měsících.

Ideálním řešením tohoto problému je 100% ekologický přípravek Klinosan. Pokud preferujete zdravé bydlení a nejste příznivci agresivních chemických zásahů v obytných prostorech, podívejte se jak Klinosan funguje a v čem je jeho hlavní výhoda oproti jiným řešením. ZDE

 

plisen v byte 03

 

 

Objednat Klinosan Více informací o Klinosanu

Řekněte nám více o vašem problému

Napište nám svůj dotaz, rádi Vám poradíme jak zatočit s plísní!
Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.
Výrobce a garant Klinosanu: RealSan Group s.r.o.

  • tech. poradenství: +420 602 437 536
  • řešení objednávek: +420 485 246 501