Cena 00 Kč bez DPH

Více

logo
orange with text

Zbavte se plísně ve 4 snadných krocích

time axis

Pracovní postup Objednávka aplikace Koupím si sám

Co klinosan umí?

service-bg

Chrání

Ochrání před plísněmi a bakteriemi

    Vysouší

    Vysouší nepříjemnou vlhkost

Odstraňuje

Odstraňuje nebezpečné alergenní, karcinogenní a toxické látky

Zlepšuje

Výrazně zlepšuje akustické vlastnosti místnosti

Pohlcuje

Výborně absorbuje nepříjemné pachy a těžké kovy

Vytváří

Vytváří zdravější prostředí pro život, brání návratu plísní

ZJISTĚTE, JAKÉ MNOŽSTVÍ KLINOSANU BUDETE POTŘEBOVAT A KOLIK VÁS TO BUDE STÁT.

ZADEJTE PLOCHU ZDI, NA KTERÉ SE CHCETE ZBAVIT PLÍSNĚ.

Chci zjistit

Jak KLINOSAN funguje

KLINOSAN je tzv. bioklimatický materiál. Je vyroben z přírodního nerostu KLINOPTILOLITU (zeolit), díky kterému má jedinečné schopnosti. Zeolitu se také přezdívá zázračný kámen, vulkanické srdce nebo kámen života. Běžně se využívá v medicíně, v kosmetickém průmyslu nebo jako antibakteriální a antivirová ochrana v nemocnicích, výzkumných laboratořích, v letadlech a vlacích.

Klíčová je schopnost vázat vodu

Významným funkčním faktorem bioklimatických materiálů je omezení metabolické aktivity mikroorganismů, čili schopnost velmi výrazně omezit podmínky pro vznik nebo prosperitu bakterií, ale také plísní, kvasinek, řas a prvoků. KLINOSAN umí navázat vodu v množství více než 30% své hmotnosti. Na stěnách se proto nesráží vlhkost, která živí plísně a kvasinky a bakterie.

36 metrů čtverečních v jednom gramu!

KLINOSAN vytváří bioaktivní molekulární síto, které svou trojrozměrnou krystalickou mřížkou s pravidelně uspořádanými póry o celkovém vnitřním povrchu 36 m2/g dokáže vyvázat pevné, kapalné i plynné látky na principu iontové selektivity.

Záporná iontová vazba pohlcuje halogeny

Bioklimatické materiály velmi účinně zcela pohlcují nebo redukují širokou skupinu látek označovaných jako AOX – halogenované organické sloučeniny. Mohou to být jednoduché těkavé látky nebo komplexní organické sloučeniny, jako je chloroform, chlorbenzen, chlorfenol, dioxiny či furany.

Naše Reference

Miroslav Štochl
Miroslav Štochl

Miroslav Štochl

„Po nastěhování do koupeného domu jsme zjistili, že pod novou malbou se začaly v koutech a místech tepelných mostů objevovat plísně. Na doporučení smluvního partnera pro opravy jsme použili bioklimatickou stěrku Klinosan. Stěny jsou dnes bez plísní a v pořádku. Klinosan funguje spolehlivě."

Miroslav Štochl, majitel rodinného domu v Chrastavě u Liberce

Aplikaci prováděl pan Marcel Šlachtovský, tel.: 774 201 898

 

 

Jiří Uhlík
Jiří Uhlík

Jiří Uhlík

Rodina z Winterovy ulice v Liberci začala pozorovat známky plísně a vlhkosti poté, co v jejich starém domě vyměnili dřevěná okna za plastová. „Působilo nám to obrovské starosti kvůli závažným zdravotním potížím dcery, která trpěla alergiemi na plísně. Museli jsme si s dcerou vyměnit její pokojíček za naši ložnici, aby mohla normálně spát." Rok po aplikaci KlinoSanu je zdivo suché a zdravé bez plísní. „Jsme spokojeni a dcera zase obývá svůj pokojíček!"

Jiří Uhlík, Liberec
Aplikaci prováděl ing. Ladislav Serfeze, tel.: 721 200 669

Nemocnice Liberec
Nemocnice Liberec

Nemocnice Liberec

"V objektu nemocnice jsme se dlouhodobě potýkali s opakovaným vyskytem plísně a prosakováním vlhkosti. Lékařská práce ale vyžaduje naprostou čistotu a zdravý prostor. Proto jsme požádali firmu RealSan o definitivní řešení těchto potíží. Od června 2015, kdy byla v pavilonu nukleární medicíny aplikována minerální stěrka KlinoSan, je naše pracoviště jednoznačně lepším místem po zdravotní i estetické stránce."

Tomáš Martenek, vedouci investičního oddělení Krajské nemocnice v Liberci

Často kladené dotazy

application iphone

Jakou mám záruku, že bude KLINOSAN skutečně fungovat a zbaví mne plísní?

Poskytujeme na KlinoSan jako prostředek pro zamezení výskytu plísně v domácnosti 5 let záruku s garancí vrácení peněz. Podmínkou pro získání této záruky je dodržení technologického postupu. Ten je detailně popsán ZDE.

Prošel KLINOSAN nějakými testy, jaké máte důkazy o tom, že opravdu funguje?

KlinoSan tvoří téměř z 80% zeolit (klinoptilolit). Zeolit byl již dávno prozkoumán a jeho fyzikální vlastnosti jsou známé - například inherentní exotermická reakce či schopnost vytvářet zápornou iontovou vazbu. Provádět jejich zkoušky již není nutné.

Na trhu je řada přípravků proti plísni, které stačí na zeď nastříkat. Proč bych se tedy měl/a trápit se stěrkou?

Nastříkáním chemického přípravku na zeď se zbavíte plísní jen na krátkou dobu. Neodstraníte příčinu jejich vzniku, ale pouze krátkodobě zahubíte. V domácnosti navíc následně dýcháte látky z těchto chemických postřiků. KLINOSAN odstraní příčinu a je zdravotně nezávadný.

Pokud se plíseň vyskytuje jen v části místnosti, aplikuje se KLINOSAN pouze na postižené místo nebo na celou místnost?

Je možné jej aplikovat pouze na postižené místo - s přesahem cca 50cm do „zdravé“ plochy. Ale vzhledem k mechanismu vzniku plísně v místnosti doporučujeme KLINOSAN aplikovat na místnost celou.

Je KLINOSAN vhodný pro aplikaci do domácnosti obývané alergiky a lidmi s ekzémem či astmatem?

Ano, vždyť plísně a bakterie zásadním způsobem zhoršují projevy těchto nemocí. Bioklimatické směsi se používají i pro zdravotnické provozy a jídelny. Naše firma například KLINOSAN aplikovala v pavilonu nukleární medicíny v Krajské nemocnici v Liberci.

Více otázek a odpovědí

Výrobce a garant: RealSan Group SE

iMac

"Jsme specialisté na produkty a technologie pro sanaci vlhkého zdiva a hydroizolace.

Od roku 1993 pomáháme lidem měnit stavby z vlhkých na suché a ze starých na nové. Naši zaměstnanci jsou odborníci a jsou schopni kvalifikovaně posuzovat a navrhovat efektivní sanační opatření.

Naše krédo je: Dáme Vám takové doporučení, jaké bychom dali sami sobě, kdyby nám Vaše nemovitost patřila.

KLINOSAN je jedním z unikátních produktů, které máme v našem portfoliu. Je určený všem českým domácnostem, které se potýkají s problémem plísní – a podle průzkumů bojuje s plísněmi 20% českých domácností!

Věříme, že i díky KLINOSANU přispějeme k lepšímu a zdravějšímu bydlení v České republice.

Více o naší společnosti zjistíte na webu www.realsan.cz"

Ing. Petr Čeliš, jednatel společnosti

dot